Seagate - koduojamas hdd turinys
Į straipsnius
 

„Seagate“ koduos diskinių kaupiklių turinį

lrytas.lt ir AP inf.
2006-10-31 16:51

„Seagate Technology LLC“ tikisi, kad jos pasiūlyta naują diskinių kaupiklių duomenų apsaugos sistema taps rimta kliūtimi, apsaugančia vartotojo duomenis nuo kompiuterio vagių.

Didžiausias diskinių kaupiklių gamintojas teigia, kad naujoji „DriveTrust“ technologija leidžia automatiškai užkoduoti kiekvieną diskinio kaupiklio baitą. Prieš nuskaitant kaupiklio duomenis, vartotojas turės pateikti slaptažodį ar kitokį duomenų dekodavimo raktą.

Diskinį kaupiklį sauganti įranga gerokai skiriasi nuo kitų kompiuterių apsaugos priemonių, išleistų per pastaruosius keletą metų. Daugelis jų saugo kompiuterius nuo įsilaužimų, apsaugo operacinę sistemą nuo pašalinių asmenų ar geba koduoti tik pavienes rinkmenas.

Apsaugojus patį diskinį kaupiklį, būtų sudaryta papildoma kliūtis, trukdanti kompiuterių vagims pasinaudoti kompiuteryje saugomais duomenimis. Kasmet JAV valstybinės organizacijos ir komercinės įmonės patiria milijonus nuostolių dėl pamestų ar pavogtų nešiojamųjų kompiuterių. Be to, šiuose kompiuteriuose saugoti svarbūs duomenys, tokie kaip kreditinių kortelių ar socialinio draudimo numeriai, galėjo pakliūti į nusikaltėlių rankas.

„Gartner Inc.“ videprezidento Johno Monroe teigimu, reikia tikėtis, kad tokios apsaugos priemonės taps pramoniniu standartu.

Pasak „Seagate“ atstovų, neįvedus slaptažodžio diskinis kaupiklis bus bevertis. Gaminių vadybos skyriaus vyriausiojo vadybininko Scotto Shimomura teigimu, praradus slaptažodį, negalės padėti net ir duomenų atkūrimo programinė įranga. Jo teigimu, jei sistemoje bus numatytos „atsarginės durys“ ar būdas apeiti apsaugos sistemą, automatiškai būtų sukurta saugumo spraga.

Kompanija jau taiko šią technologiją keliuose diskiniuose kaupikliuose, skirtuose nešiojamiesiems kompiuteriams ir skaitmeniniams vaizdo grotuvams. Nors ši technologiją yra „Seagate“ nuosavybė, tačiau kompanija planuoja leisti ją naudoti ir kitiems kaupiklių gamintojams. „Seagate“ taip pat planuoja pateikti įrangos kūrimo priemonių rinkinius, kurie padėtų sukurti naujas apsaugos technologijas, besiremiančias „DriveTrust“. S. Shimomura teigimu, tai praverstų visai pramonei.

Tiesa, po rugsėjo vienuoliktosios išpuolių įvairių šalių vyriausybės ėmė reikšti nepasitenkinimą patikimomis duomenų kodavimo technologijomis. Tokios priemonės trukdo išgauti įkalčius iš įtariamųjų kompiuterių. Pavyzdžiui, Didžiojoje Britanijoje buvo norima įteisinti priverstinį duomenų dekodavimo raktų pateikimą vyriausybei, taip pat buvo norima reikalauti atsarginio priėjimo prie „Windows Vista“ duomenų kodavimo sistemos. Panašūs bandymai buvo pastebėti ir JAV. Todėl tikėtina, kad valdžios nurodymu į „DriveTrust“ vis dėlto gali būti bandoma įtraukti atsargines duris, kuriomis galėtų pasinaudoti vyriausybinės organizacijos prireikus išgauti užkoduoto diskinio kaupiklio duomenis.

Reikia pripažinti, kad „DriveTrust“ nėra pirmoji automatinio diskinio kaupiklio turinio kodavimo sistema. Panašios sistemos diegiamos į „IBM/Lenovo ThinkPad“ nešiojamuosius kompiuterius ir kai kurias asmeninių kompiuterių pagrindines plokštes. Tačiau dėl įvairių priežasčių šios priemonės nepaplito masiškai.

Paruošė: www.lrytas.lt

CopyRight (C) 2005-2009, UAB "Matrix". Visos teisės saugomos.